All Products
-
Industrial Steel Grating
-
Serrated Steel Grating
-
Heavy Duty Steel Grating
-
Grating Trench Cover
-
Anti Slip Grating
-
Steel Stair Treads Grating
-
Fiberglass Grating Panels
-
Stainless Steel Grating
-
Aluminum Bar Grating
-
Metal Fence Clips
-
Expanded Metal Sheet
-
Perforated Metal Plate
-
Welded Mesh Fence
-
Chain Link Fence
-
Gabion Wire Mesh
-
Stainless Steel Mesh
-
Metal Filter
-
Andy SimpsonI'm a long-term partner of this factory. I've been on a field trip.The factory is strong and the grating quality is very good. I cooperated with this grating supplier in 2017.What surprised me was that this factory was very strong,and it was also one of the top local grating factories. -
David ZhangMy client told me that it was very smooth.The delivery speed is also very fast,I will receive the goods on the 7th day of the order.And the goods is inexpensive and convenient. -
Ajay ParateI have placed an oeder at this factory about FRP grating.The service is good and the grating is perfact.I'll come again.
Keywords [ grating fixing clips ] match 37 Products.
40mm /30mm /38mm Galvainzed Grating Fixing Clamps
| Product Name: | Galvanized Steel Grating Clips |
|---|---|
| Material: | Mild Steel,Stainless Steel |
| Specification: | 40mm/30mm/38mm |
Expanded Steel Grating Clips , Floor Grating Clips Skid Resistance
| Product Name: | Stainless Steel Grating Clips |
|---|---|
| Product Date: | Depend On The Quantity |
| Material: | SS316/SS304/SS316L |
Galvanized Steel Grating Fixing Clips Mild Steel Material Long Working Life
| Product Name: | Galvanized Steel Bar Grating Clips |
|---|---|
| Material: | Mild Steel,Stainless Steel |
| Specification: | 20mm/30mm/35mm/38mm/40mm |
Custom Steel Grating Clips / Galvanized Grating Clips Silver Appearance
| Product Name: | Galvanized Steel Grating Clips |
|---|---|
| Material: | Mild Steel,Stainless Steel |
| Specification: | 40mm/30mm/38mm |
SS304 SS316 Steel Grating Clips , Eco M Clips For Fiberglass Grating
| Product Name: | Stainless Steel M Clips |
|---|---|
| Material: | SS304/SS316/SS316L |
| Stock: | Common Specification |
ISO Hot Dip Galvanized Q235 Steel Saddle Clips For Grating
| Texture: | Stainless Steel |
|---|---|
| Material: | Steel,Q235 |
| Type: | Plain Bar Grating,Serrated Bar Grating,serrated |
ISO Type A B C M Galvanised Steel Grating Clips
| Product Name: | Galvanized Steel Grating Clips |
|---|---|
| Material: | Mild Steel,Stainless Steel |
| Specification: | 40mm/30mm/38mm |
Untreated 253/30/100 Carbon Steel Grating Gutter Cover / Gutter Foot Pedal
| Material: | Steel, Fiberglass, Q235, Aluminum Alloy, ASTM A36 A1011 A569 Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized, Painted, Powder Coating, Untreated, Painting |
| Application: | Floor, Walkway, Industrial Platform, Bridge, Trench Drains |
Aluminum Alloy Hot Galvanized Grating Trench Cover Car Wash
| Material: | Steel, Fiberglass, Q235, Aluminum Alloy, ASTM A36 A1011 A569 Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized, Painted, Powder Coating, Untreated, Painting |
| Application: | Floor, Walkway, Industrial Platform, Bridge, Trench Drains |
Powder Coating Walkway Drain Channel And Grate Q235
| Material: | Steel, Fiberglass, Q235, Aluminum Alloy, ASTM A36 A1011 A569 Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized, Painted, Powder Coating, Untreated, Painting |
| Application: | Floor, Walkway, Industrial Platform, Bridge, Trench Drains |

