All Products
-
Industrial Steel Grating
-
Serrated Steel Grating
-
Heavy Duty Steel Grating
-
Grating Trench Cover
-
Anti Slip Grating
-
Steel Stair Treads Grating
-
Fiberglass Grating Panels
-
Stainless Steel Grating
-
Aluminum Bar Grating
-
Metal Fence Clips
-
Expanded Metal Sheet
-
Perforated Metal Plate
-
Welded Mesh Fence
-
Chain Link Fence
-
Gabion Wire Mesh
-
Stainless Steel Mesh
-
Metal Filter
-
Andy SimpsonI'm a long-term partner of this factory. I've been on a field trip.The factory is strong and the grating quality is very good. I cooperated with this grating supplier in 2017.What surprised me was that this factory was very strong,and it was also one of the top local grating factories. -
David ZhangMy client told me that it was very smooth.The delivery speed is also very fast,I will receive the goods on the 7th day of the order.And the goods is inexpensive and convenient. -
Ajay ParateI have placed an oeder at this factory about FRP grating.The service is good and the grating is perfact.I'll come again.
Keywords [ machine pressure welding industrial steel grating ] match 323 Products.
Standard Safety Welded Serrated galvanized steel grating used industrial platform
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized |
|---|---|
| Thickness: | 2/3/5mm |
| Cross Bar Pitch: | 50/100mm |
30mm Bearing Bar Spacing Flat Steel Grating For Industrial Welded By Advanced Process
| Surface: | Hot Galvanized,smooth,silver |
|---|---|
| Cross Bar Thickness: | 3mm |
| Keyword: | Steel Floor Decking Grating |
30mm/ 30mm Flat Steel Bar Welding Anti Rust Industrial Steel Floor Grating
| Bearing Bar Pitch: | 30mm |
|---|---|
| Bearing Bar Spacing: | 30mm |
| Port: | Tianjin |
3mm Cross Bar Thickness Flat Steel Grating Ultimate Solution for Modern Construction
| Keyword: | Steel Floor Decking Grating |
|---|---|
| Type Bar: | Flat Bar |
| Port: | Tianjin |
Type Flat Bar Steel Grating Surface Smooth For Construction Industry
| Grating Size: | 1000x1000mm |
|---|---|
| Bearing Bar Spacing: | 30mm |
| Surface: | Hot Galvanized,smooth,silver |
GB/T13912 Standard Anti Rust Steel Grating for Surface Treatment and Customized-Made Projects
| Standard: | Customized-Made |
|---|---|
| Welding Technology: | Machine Pressure Welding |
| Surface Treatment Standard: | GB/T13912, ASTM (A123), BS729 |
Superior Press Lock Steel Texture Flat Steel Grating with 5mm Bear Bar Thickness for Commercial and Industrial Buildings
| Welding Technology: | Machine Pressure Welding |
|---|---|
| Bearing Bar Type: | Plain Type, Serrated Type, I Type |
| Ventilation: | Good |
Stainless Steel Non-Slip Grating in 1000x1000mm Size for Industrial Flooring Solutions
| Bearing Bar Pitch: | 30mm |
|---|---|
| Keyword: | Steel Floor Decking Grating |
| Factory: | Yes, Since 1990 |
20 X 2 Bolt Heavy Duty Steel Grating 30mm Machine Welded For Industrial Platform
| Welding Technology: | Machine Pressure Welding |
|---|---|
| Bearing Bar Spacing: | 30mm |
| Port: | Tianjin |
Non Slip Steel Grating Safe Working Environments
| Surface: | Hot Galvanized,smooth,silver |
|---|---|
| Type Bar: | Flat Bar |
| Packing: | Pallet, 1PC/BOX, Wooden Box |

