All Products
-
Industrial Steel Grating
-
Serrated Steel Grating
-
Heavy Duty Steel Grating
-
Grating Trench Cover
-
Anti Slip Grating
-
Steel Stair Treads Grating
-
Fiberglass Grating Panels
-
Stainless Steel Grating
-
Aluminum Bar Grating
-
Metal Fence Clips
-
Expanded Metal Sheet
-
Perforated Metal Plate
-
Welded Mesh Fence
-
Chain Link Fence
-
Gabion Wire Mesh
-
Stainless Steel Mesh
-
Metal Filter
-
Andy SimpsonI'm a long-term partner of this factory. I've been on a field trip.The factory is strong and the grating quality is very good. I cooperated with this grating supplier in 2017.What surprised me was that this factory was very strong,and it was also one of the top local grating factories. -
David ZhangMy client told me that it was very smooth.The delivery speed is also very fast,I will receive the goods on the 7th day of the order.And the goods is inexpensive and convenient. -
Ajay ParateI have placed an oeder at this factory about FRP grating.The service is good and the grating is perfact.I'll come again.
Keywords [ serrated bar industrial steel grating ] match 981 Products.
Utility model processing technology Silver steel grating with hot dip galvanized surface
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm, 40mm, 50mm, Etc |
| Grating Standard: | YB/T4001.1-2007 |
Industrial Steel floor Grating
| Product Name: | Industrial Steel Grating |
|---|---|
| Type Bar: | Serrated Bar |
| Raw Material: | Q235/S235jr |
Untreated Surface Serrated Steel Grating Heavy Duty 50mm Bearing Bar Pitch
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Oem: | Available |
| Welded Way: | Pressure Welded |
Plain Serrated Steel Grating Heavy Duty Load Bearing Capacity 2mm-5mm Thickness
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Type: | Serrated Bar Grating,Plain |
| Surface: | Galvanized, Untreated, Stainless Steel |
30mm Bearing Bar Pitch Serrated Steel Grating OEM Availability
| Type: | Serrated Bar Grating,Plain |
|---|---|
| Transport Package: | Packaged By Steel Belt With Pallet |
| Surface: | Galvanized, Untreated, Stainless Steel |
Long Lasting Performance Drainage Serrated Steel Grating 35mm Bearing Bar Spacing
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Welded Way: | Pressure Welded |
| Type: | Serrated Bar Grating,Plain |
Galvanized Serrated Steel Grating With Anti Slip Drainage 30mm Bearing Bar Pitch OEM Available
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm, 40mm, 50mm, Etc |
| Welded Way: | Pressure Welded |
Anti slip 30mm Serrated Tooth Steel Grating with Drainage and Ventilation Features
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Thickness: | 2mm-5mm,5mm |
| Transport Package: | Packaged By Steel Belt With Pallet |
20*3 Steel Flat Size Serrated Steel Grating For Industrial 25mm Bearing Bar Pitch
| Annual Demand In China: | 270,000 Tons |
|---|---|
| Characteristics: | High Strength, Anti-slip, Anti-corrosion And Beautiful Appearance |
| Steel Flat Size: | 20*3,25*3,25*5,30*3,30*4,30*5,32*3,32*5.....45*5mm |
10mm Galvanized Surface Serrated Steel Grating Durable 12mm Flat Bar
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Type: | Serrated Bar Grating,Plain |
| Flat Bar: | 2mm 3mm 4mm 5mm 6mm 8mm 10mm 12mm |

