All Products
-
Industrial Steel Grating
-
Serrated Steel Grating
-
Heavy Duty Steel Grating
-
Grating Trench Cover
-
Anti Slip Grating
-
Steel Stair Treads Grating
-
Fiberglass Grating Panels
-
Stainless Steel Grating
-
Aluminum Bar Grating
-
Metal Fence Clips
-
Expanded Metal Sheet
-
Perforated Metal Plate
-
Welded Mesh Fence
-
Chain Link Fence
-
Gabion Wire Mesh
-
Stainless Steel Mesh
-
Metal Filter
-
Andy SimpsonI'm a long-term partner of this factory. I've been on a field trip.The factory is strong and the grating quality is very good. I cooperated with this grating supplier in 2017.What surprised me was that this factory was very strong,and it was also one of the top local grating factories. -
David ZhangMy client told me that it was very smooth.The delivery speed is also very fast,I will receive the goods on the 7th day of the order.And the goods is inexpensive and convenient. -
Ajay ParateI have placed an oeder at this factory about FRP grating.The service is good and the grating is perfact.I'll come again.
Keywords [ serrated bar industrial steel grating ] match 981 Products.
Heavy Duty Galvanized Trench Cover Steel Grating 50mm Loading Bar Depth
| Material: | Steel |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized |
| Application: | Trench Drains |
Premium Steel-Made Grating, Excellent Load-Bearing Capacity
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Transport Package: | Steel Belt With Pallet |
| Bearing Bar Type: | Serrated |
32*5 Commoned Serrated Tooth Steel Grating With Customizable Bearing Bar Spacing
| Flat Bar: | 2mm 3mm 4mm 5mm 6mm 8mm 10mm 12mm |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm, 40mm, 50mm, Etc |
| Oem: | Available |
Heavy Duty Customizable Serrated Steel Grating Anti Slip Drainage with YB/T4001-2007 Standard
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Bearing Bar Spacing: | 30mm,35mm,40mm Or Customized |
| Transport Package: | Packaged By Steel Belt With Pallet |
Pressure Welded Serrated Steel Grating Heavy Duty Drainage And Ventilation Solution
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Welded Way: | Pressure Welded |
| Bearing Bar Type: | Serrated |
3mm 35mm Reinforced Bearing Bar Steel Grating For Heavy Duty Floor
| Oem: | Available |
|---|---|
| Bearing Bar Spacing: | 30mm,35mm,40mm Or Customized |
| Products Name: | Metal Grating |
YB/T4001-2007 Standard Serrated Steel Grating 2-5mm Draining And Ventilating
| Features: | Anti-slip, Drainage, Ventilation |
|---|---|
| Surface: | Galvanized, Untreated, Stainless Steel |
| Thickness: | 2mm-5mm,5mm |
Standard Safety Welded Serrated galvanized steel grating used industrial platform
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized |
|---|---|
| Thickness: | 2/3/5mm |
| Cross Bar Pitch: | 50/100mm |
Welded Bar Serrated Steel Grating Products Galvanized Floor
| Material: | Low Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized |
| Application: | Platform Walkway Products |
19w4 Heavy Duty Steel Grating Hot Dip Galvanized Walkway
| Application: | Protecting Mesh, Filters, Screen, Decoration, Etc |
|---|---|
| Type: | Perforated Mesh, Welded Mesh, Expanded Mesh |
| Material: | Stainless Steel Wire, Aluminum, Galvanized Steel Wire, Nickel, Etc |

