All Products
-
Industrial Steel Grating
-
Serrated Steel Grating
-
Heavy Duty Steel Grating
-
Grating Trench Cover
-
Anti Slip Grating
-
Steel Stair Treads Grating
-
Fiberglass Grating Panels
-
Stainless Steel Grating
-
Aluminum Bar Grating
-
Metal Fence Clips
-
Expanded Metal Sheet
-
Perforated Metal Plate
-
Welded Mesh Fence
-
Chain Link Fence
-
Gabion Wire Mesh
-
Stainless Steel Mesh
-
Metal Filter
-
Andy SimpsonI'm a long-term partner of this factory. I've been on a field trip.The factory is strong and the grating quality is very good. I cooperated with this grating supplier in 2017.What surprised me was that this factory was very strong,and it was also one of the top local grating factories. -
David ZhangMy client told me that it was very smooth.The delivery speed is also very fast,I will receive the goods on the 7th day of the order.And the goods is inexpensive and convenient. -
Ajay ParateI have placed an oeder at this factory about FRP grating.The service is good and the grating is perfact.I'll come again.
Keywords [ serrated bar industrial steel grating ] match 990 Products.
Indoor Stainless Steel Floor Grating Press Type Environmental Protection
| Product Name: | Galvanized Swage Locked Grating |
|---|---|
| Raw Material: | Q235 |
| Surfacetreatment: | Hot-dip Galvanized |
Low Carbon Steel Bar Grating Stair Treads Anti Slip Surface For Industrial Walkway Platform
| Material: | Low Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized |
| Product Name: | Electric Glavanized Steel Stair Tread Grating |
Drainage Cover, Oil Resistant
| Product Name: | Heavy Duty Steel Grating, 3mm Thick Anti-Slip Anti-slip Fire |
|---|---|
| Production Method: | The Pressure Welded Steel Grid Plate Is Made Of Load Flat Steel And Cross Bar Arranged According To Certain Spacing Longitude And Latitude, Using 200 Tons Of Hydraulic Resistance Welding Automatic Equipment To Weld Into The Original Plate, Through Cutting, |
| Application: | Industrial |
1.5mm-6mm Thickness Steel Stair Treads Grating 25mm Bearing Steel Hight 25*5mm Beraing Bar
| Color: | Silver |
|---|---|
| Load Bearing Capacity: | Heavy Duty |
| Shape: | Rectangular |
Durable Anti Slip Low Carbon 20x3 Steel Drain Grates Building Materials Q235
| Application: | Floor,Walkway,Industrial Platform,bridge,Trench Drains |
|---|---|
| Material: | Steel,Q235 |
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized,painted,Powder Coating |
Industrial Hot Dip Galvanized Floor Grating For Installation Platform
| Product Name: | Galvanized Industrial Steel Grating |
|---|---|
| Raw Material: | Q235B/Q235A/Q275/Q345 |
| Specification: | G325/30/50 |
Welding Process Bar Grating Mesh Long Lasting Performance
| Product Process: | Welding |
|---|---|
| Type Bar: | Flat Or Serrated Steel |
| Type: | Welded |
Machine Pressure Welding Non Slip Grating In Stainless Steel Texture For Slip-Resistant Flooring
| Welding Technology: | Machine Pressure Welding |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm |
| Product Process: | Welding |
Galvanized Non Slip Grating for Versatile and Heavy-Duty Applications in Industrial Environments
| Surfacetreatment: | Galvanized |
|---|---|
| Surface: | Hot Galvanized,smooth,silver |
| Material: | Steel |
Premium Quality Welded Galvanized Serrated Grating Durable Anti Slip Surface
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm, 40mm, 50mm, Etc |
| Grating Standard: | YB/T4001.1-2007 |

