Serrated Type Industrial Steel Grating G254/40/100 Center To Center
Place of Origin Hebei,China
Brand Name TT
Certification ISO9001:2015
Model Number Serrated Type
Minimum Order Quantity 30pieces
Price The Price Depend On The Size And Specification
Packaging Details Bunding
Delivery Time 5-8days
Payment Terms T/T, L/C
Supply Ability 100pieces per day
Product Details
Material Q235B Product Name Serrated Type Grate
Surface Treatment Untreated Type Serrated Bar Grating
Color Silver Thickness 3.8mm
Cross Bar 6mm*6mm Size Customized
Width 1000mm Usage Public Drain Area
Highlight
hot dip galvanized grating
galvanized steel bar grating
Leave a Message
Product Description
Product Name:Serrated Type Industrial Steel Grating G254/40/100
Industrial Steel Grating Specification:
Product Name Serrated Type Steel Grating
Bearing Bar Size 25mm*4mm
Cross Bar 6mm*6mm
Bearing Bar Space 40mm
Cross Bar Space 100mm
Width 914mm
Length 6000mm