All Products
-
Industrial Steel Grating
-
Serrated Steel Grating
-
Heavy Duty Steel Grating
-
Grating Trench Cover
-
Anti Slip Grating
-
Steel Stair Treads Grating
-
Fiberglass Grating Panels
-
Stainless Steel Grating
-
Aluminum Bar Grating
-
Metal Fence Clips
-
Expanded Metal Sheet
-
Perforated Metal Plate
-
Welded Mesh Fence
-
Chain Link Fence
-
Gabion Wire Mesh
-
Stainless Steel Mesh
-
Metal Filter
-
Andy SimpsonI'm a long-term partner of this factory. I've been on a field trip.The factory is strong and the grating quality is very good. I cooperated with this grating supplier in 2017.What surprised me was that this factory was very strong,and it was also one of the top local grating factories. -
David ZhangMy client told me that it was very smooth.The delivery speed is also very fast,I will receive the goods on the 7th day of the order.And the goods is inexpensive and convenient. -
Ajay ParateI have placed an oeder at this factory about FRP grating.The service is good and the grating is perfact.I'll come again.
Keywords [ galvanized serrated grating ] match 1075 Products.
Outdoor Heavy Duty Steel Grating Car Wash Road Sidewalk Storm Ditch Trench
| Material: | Steel, Q235, SS316 |
|---|---|
| Product Name: | Steel Grating, Hot-dip Galvanized Heavy Duty Steel Grating For Water Well Cover, Hot Dip Galvanized Mild Steel Bar Grating And Metal Grid Weight |
| Length: | Max 6000mm, 0.8m, Customer's Demand, 2m |
Galvanised Steel Grating For Walking Platform ISO9001 Certification
| Product Name: | Compound Steel Grating |
|---|---|
| Raw Material: | Q235 |
| Specification: | G255/30/100 |
Low Carbon Hot Galvanised Steel Grating
| Product Name: | Industrial Steel Grating |
|---|---|
| Type Bar: | Flat Bar /serrated Bar |
| Raw Material: | Q235/S235JR |
Steel Galvanization Round Walkway Trench Drain Covers
| Material: | Steel,fiberglass,ASTM A36 A1011 A569 Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized,painted,Powder Coating,painting |
| Application: | Floor,Walkway,Industrial Platform,bridge,Trench Drains |
Non Slip Walkway 253/30/100 Stainless Steel Bar Grating
| Texture: | Stainless Steel |
|---|---|
| Material: | Steel,Q235 |
| Type: | Plain Bar Grating,Serrated Bar Grating,serrated |
19w4 Anti Skid Walkway Serrated Steel Grating Plate Metal Building Materials
| Warranty: | More Than 5years |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-Alloy |
| After-sale Service: | Online Technical Support, Onsite Installation, Onsite Inspection |
Low Carbon Floor Serrated Heavy Duty Steel Bar Grating S235jr
| Product Name: | Heavy Duty Steel Grating |
|---|---|
| Type Bar: | Plain Or Serrated Steel |
| Grating Standard: | ISO9001 |
Galvanized Press Welded Steel Bar Grate Sheet Stainless
| Application: | Floor, Walkway, Platform, Stair Tread, Bridge |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized |
| Product Name: | Steel Stair Treads Grating |
Hot Dipped Galvanized Metal Floor Grilles , Drainage Tree Cover Steel Mesh Grating
| Material: | Steel, Q235, Q235 Carbon Steel, Low Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized, Painted, Galvanized, Black, Untreated |
| Thickness: | 2mm-5mm, 5mm, 6mm, 2.0mm-5.0mm, 1.5mm~6mm |
About the zigzag steel grating used in the machining shopNon-slip light weight
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm, 40mm, 50mm, Etc |
| Grating Standard: | YB/T4001.1-2007 |

