All Products
-
Industrial Steel Grating
-
Serrated Steel Grating
-
Heavy Duty Steel Grating
-
Grating Trench Cover
-
Anti Slip Grating
-
Steel Stair Treads Grating
-
Fiberglass Grating Panels
-
Stainless Steel Grating
-
Aluminum Bar Grating
-
Metal Fence Clips
-
Expanded Metal Sheet
-
Perforated Metal Plate
-
Welded Mesh Fence
-
Chain Link Fence
-
Gabion Wire Mesh
-
Stainless Steel Mesh
-
Metal Filter
-
Andy SimpsonI'm a long-term partner of this factory. I've been on a field trip.The factory is strong and the grating quality is very good. I cooperated with this grating supplier in 2017.What surprised me was that this factory was very strong,and it was also one of the top local grating factories. -
David ZhangMy client told me that it was very smooth.The delivery speed is also very fast,I will receive the goods on the 7th day of the order.And the goods is inexpensive and convenient. -
Ajay ParateI have placed an oeder at this factory about FRP grating.The service is good and the grating is perfact.I'll come again.
Keywords [ serrated bar industrial steel grating ] match 981 Products.
Temperature Industrial Steel Grating with Strong Tolerance and Bright Surface at 1000x6000mm Size
| Biggest Size: | 1050mm*6000mm |
|---|---|
| Surface: | Hot Galvanized,smooth,silver |
| Load Capacity: | Light Duty, Medium Duty, Heavy Duty |
Public Drain Area Industrial Steel Grating With Welded Mesh Technique And 50mm*5mm Bearing Bar
| Type Bar: | Flat Or Serrated Steel |
|---|---|
| Cross Bar Size: | 6mm |
| Transport Package: | Steel Belt With Pallet |
Hot Dip Galvanized Industrial Steel Grating 1x6M Grill Steel Floor Grating
| Material: | Steel, Q235, Q235 Carbon Steel |
|---|---|
| Surface Treatment: | Hot Dipped Galvanized |
| Type: | Plain Bar Grating, Serrated Bar Grating, Plain, Serrated |
Carbon Stainless Industrial Steel Grating Good Ventilation Hot Dip Galvanized
| Surfacetreatment: | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Thinkness: | 3-10mm |
| Raw Materials: | Flat Steel, Twist Steel, Pattern Plate |
10 Tons Per Day Industrial Steel Grating Customized 100mm Cross Bar Spacing
| Cross Bar Pitch: | As Customers' Requirement Or 40,38mm |
|---|---|
| Technique: | Welded Mesh |
| Product Capacity: | 10 Tons Per Day |
Flat Or Serrated Industrial Steel Grating For Superior Load Bearing Capacity
| Product Time: | 3-5days |
|---|---|
| Product Process: | Welding |
| Standard: | ANSI/NAAMM (MBG531-88) |
Stainless Steel Texture Serrated Industrial Steel Grating with Serrated Bearing Bar
| Texture: | Stainless Steel |
|---|---|
| Thickness: | 2mm-5mm, 5mm |
| Product Category: | Industrial Steel Grating |
Durable Industrial Steel Grating For Residential Buildings In Industrial Settings
| Features: | Anti-rust, Durable, Strong, Safe, Easy Installation |
|---|---|
| Application F: | Vessel Internals And Catalyst Support Grids |
| Product Category: | Industrial Steel Grating |
Modular Industrial Steel Grating For Flexible Layouts Adapting To Your Changing Needs
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm, 40mm, 50mm, Etc |
| Grating Standard: | YB/T4001.1-2007 |
Heavy Duty Stainless industrial steel grating Compliant With Galvanizing Standards
| Application: | Industrial |
|---|---|
| Bearing Bar Pitch: | 30mm, 40mm, 50mm, Etc |
| Grating Standard: | YB/T4001.1-2007 |

